Wernisaż wystawy NASTROJE Anny Flagi 16.09.2022 r.

 
 
powrót do listy wydarzeń
Dzisiaj, odbył się wernisaż NASTROJE cudownej malarki Anny Flagi. To co zobaczyliśmy na wystawie to zapis ulotnych muzycznych refleksji zapisanych barwą, strukturą, linią i kompozycją. Wyłaniające się kształty i barwy jakby z chaosu, który w końcu stabilizuję i porządkuję. Proces twórczy i eksperyment jest częścią cyklu powstałego z entuzjazmu, dla odpoczynku, radości i leczeniu duszy.
Artystka, graficzka i kuratorka, doktor sztuki (Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, 2021, wyróżnienie), muzealniczka. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza). Laureatka Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Żory w kategorii „Twórczość Artystyczna” (2021). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie kultury (2020) i Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2019).
Pracuje w zakresach takich jak malarstwo, rysunek, grafika, happening, tworzy cykle zróżnicowane tematycznie – każdy z nich poświęcony jest wybranemu zagadnieniu, budzącemu w artystce emocje w danym okresie jej życia.
Interesuje ją proces twórczy – eksperymentując, poszukuje, doświadcza, zarówno w warstwie formalnej, warsztatowej, technologicznej jak i w warstwie treści, czego efektem są prace dopracowane, mocne w wyrazie i często posiadające „drugie dno”.
W kręgu zainteresowań artystki jest przyroda, świat współczesny, a przede wszystkim człowiek z całą złożonością swojej natury, uczuć, problemów oraz mnogością uwikłań kulturowych, społecznych, religijnych.
 
 
 
Oprawą muzyczną wernisażu, zajął się utalentowany muzyk Adam Oleś - wiolonczelista, aranżer, czasami pianista.