Wernisaż wystawy NASTROJE Anny Flagi 16.09.2022 r.
Dzisiaj, odbył się wernisaż NASTROJE cudownej malarki Anny Flagi. To co zobaczyliśmy na wystawie to zapis ulotnych muzycznych refleksji zapisanych barwą, strukturą, linią i kompozycją. Wyłaniające się kształty i barwy jakby z chaosu, który w końcu stabilizuję i porządkuję. Proces twórczy i eksperyment jest częścią cyklu powstałego z entuzjazmu, dla odpoczynku, radości i leczeniu duszy.
Artystka, graficzka i kuratorka, doktor sztuki (Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, 2021, wyróżnienie), muzealniczka. Ukończyła Wydział Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza). Laureatka Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Żory w kategorii „Twórczość Artystyczna” (2021). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie kultury (2020) i Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury (2019).
Pracuje w zakresach takich jak malarstwo, rysunek, grafika, happening, tworzy cykle zróżnicowane tematycznie – każdy z nich poświęcony jest wybranemu zagadnieniu, budzącemu w artystce emocje w danym okresie jej życia.
Interesuje ją proces twórczy – eksperymentując, poszukuje, doświadcza, zarówno w warstwie formalnej, warsztatowej, technologicznej jak i w warstwie treści, czego efektem są prace dopracowane, mocne w wyrazie i często posiadające „drugie dno”.
W kręgu zainteresowań artystki jest przyroda, świat współczesny, a przede wszystkim człowiek z całą złożonością swojej natury, uczuć, problemów oraz mnogością uwikłań kulturowych, społecznych, religijnych.
Więcej o artystce: 
https://www.annaflaga.pl/
 
 
Oprawą muzyczną wernisażu, zajął się utalentowany muzyk Adam Oleś Adam Oleś hurdu_hurdu - wiolonczelista, aranżer, czasami pianista.
https://www.facebook.com/adamoleshurduhurdu/